نشاسته آمیلوم
یکشنبه , دی ۲۱ ۱۳۹۹
خانه / نشاسته ساگو / نشاسته ساگو چگونه تولید می شود

نشاسته ساگو چگونه تولید می شود

آیا تا به حال در مورد نشاسته ساگو شنیده اید؟ آیا می دانید نشاسته ساگو چیست و چگونه تهیه می شود و نیز چه کاربردهایی دارد و در کدامیک از شهرهای ایران مورد استفاده قرار می گیرد؟
نشاسته ساگو یکی از انواع نشاسته هایی است که تولید می شود و متناسب با خواصی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. گفته می شود که این نشاسته از مغز میوه و از ساقه درخت نخل ساگو بدست می آید. این ماده غذایی در گینه نو و جزایر مولوکو بطور زیادی مورد استفاده مردمان آن منطقه قرار می گیرد. این نوع نشاسته را می توان از عطاری ها تهیه نمود. در هرمزگان در ایران حلوایی از آن تهیه می شود و با قهوه عربی میل می شود و تهیه آن به روش سنتی انجام می شود.

نحوه تولید نشاسته ساگو

ساگو همانند بسیاری نشاسته های دیگر از جمله نشاسته کاسا یا نشاسته مانیوک که گفته می شود نشاسته ای بدون گلوتن است، بصورت دانه ای تولید می شود و گفته می شود که دانه ساگو نیز مانند دانه کاساو است و گاهی مواقع ممکن است در بعضی از خوراکی ها چایگزین یکدیگر شوند.

ارزش غذایی نشاسته ساگو

هر صد گرم نساگو ۳۵۵ کالری تولید می کند و بطور متوسط دارای ۹۴ گرم کربوهیدرات، ۰٫۲ گرم پروتئین، ۰٫۵ گرم فیبر خوراکی، ۱۰ میلی گرم کلسیم، ۱٫۲ میلی گرم آهن، و مقدار بسیار کمی چربی، ویتامین ب، کاروتن یا ویتامین آ و ویتامین ث می باشد. این ماده خوراکی این امکان را دارد که برای ماهها یا هفته ها در بدن بصورت ذخیره وجود داشته باشد و البته بعد از اینکه در دستگاه گوارش هضم و جذب شد سریعا هم جذب بدن می شود.

نشاسته ساگو چیست

بطور کل می توان گفت نشاسته ساگو یکی دیگر از انواع نشاسته های خوراکی می باشد که بصورت دانه ای تولید می شود و دسترسی به آن به راحتی امکان پذیر است و در جنوب کشور در هرمزگان با این ماده غذایی یک نوع حلوا به روش سنتی تهیه می شود که اغلب نیز با قهوه عربی سرو می شود.

منبع: بازار غلات ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: -
شماره ثابت: -
شماره فکس: -

مطلب پیشنهادی

خرید نشاسته ساگو

خرید اینترنتی نشاسته ساگو

منبع تولید نشاسته ساگو چیست و چگونه تولید می شود؟ آیا به دنبال قیمت خرید …

دیدگاهتان را بنویسید