نشاسته آمیلوم
جمعه , دی ۲۶ ۱۳۹۹
خانه / نشاسته ذرت / مرکز خرید نشاسته ذرت اصلاح شده

مرکز خرید نشاسته ذرت اصلاح شده

در مورد نشاسته های اصلاح شده چه می دانید؟ آیا از تفاوت بین نشاسته خام و نشاسته اصلاح شده آگاهی دارید؟ کاربرد نشاسته های اصلاح شده در کجاست؟

اگر از طریق جست و جو در اینترنت به این صفحه هدایت شده اید حتما علاقه مند به این موضوع هستید بنابراین ما هم به شما کمک می کنیم تا کمی اطلاعات خود را افزایش دهید.

نشاسته های اصلاح شده یا مودیفاید (modified starch)

به طور کلی نشاسته را از دانه و ریشه گیاهان و غلات استخراج می کنند، می توان گفت که این ماده مهم ترین کربوهیدرات گیاهی موجود در طبیعت است. برای تولید نشاسته از این غلات باید ابتدا آن ها را خیساند و سپس کوبیده و له کرد تا بتوان نشاسته موجود در آن ها را جدا سازی کرد. نشاسته به دست آمده خام می باشد، برای تولید نشاسته اصلاح شده باید نشاسته خام را از نظر ساختار مولکولی تغییراتی داد، اصلاح این محصول را به دو روش شیمیایی و آنزیمی انجام می دهند. به طور کلی هدف از این کار این است که برخی خواص در نشاسته تغییر کند که می توان به بهبود خاضیت جذب آب، قابلیت حل شدن در دمای پایین، تغییر مقاومت حرارنی و کاهش آب اندازی محصول نهایی اشاره کرد. هدف ما بحث در مورد دو روش آنزیمی و شیمیایی نیست و شما می توانید با جست و جو در اینترنت به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید.

نشاسته ذرت اصلاح شده

 

خواص نشاسته اصلاح شده

نشاسته های اصلاح شده دارای خواص و کاربرد های متفاوتی نسبت به انواع خام و معمولی آن هستند و به همین دلیل به دو نمونه از کاربرد های این ماده اشاره می کنیم:

استفاده از نشاسته اصلاح شده در محصولات لبنی
  • مصرف بیش از اندازه چربی در جامعه می تواند اثرات جبران ناپذیری برای افراد داشته باشد به همین دلیل امروزه تولید کنندگان مواد غذایی به دلیل حفظ سلامت جامعه نسبت به استفاده از چربی در مواد تولیدی خود وسواس بیشتری به خرج می دهند و از طرفی تولید یک ماده غذایی با عطر و طعم قابل قبول بدون استفاده از چربی تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. به همین دلیل باید از ماده ای دیگر به عنوان جایگزین چربی استفاده کرد. یکی از موادی که می تواند در این زمینه کاربرد داشته باشد نشاسته اصلاح شده است. نشاسته های اصلاح شده توسط هیدرولیز می توانند به عنوان جایگزین خوبی برای چربی در تولید مواد غذایی مختلف مانند سس های مایونز و کره های کم چرب مورد استفاده قرار گیرند.
  • یکی دیگر از کاربرد های نشاسته های اصلاح شده را میتوان بهبود دهنده بافت محصولات غذایی ذکر کرد. از این ماده می توان برای بهبود بافت و تردی انواع بییسکوئیت، بهبود قوام و ویسکوزیته انواع سس و جلوگیری از آب انداری در محصولات لبنی استفاده کرد.

خرید این نوع نشاسته در کشور ما بسیار رواج دارد وشما می توانید  بهترین و ازران ترین نشاسته های موجود در ایران را از این مرکز تهیه کنید.

منبع: بازار نشاسته

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: -
شماره ثابت: -
شماره فکس: -

مطلب پیشنهادی

فروش اینترنتی ارزانترین نشاسته ذرت خام

فروش نشاسته ذرت خام از طریق این سایت انجام می شود. نشاسته ذرت خام به …

دیدگاهتان را بنویسید