نشاسته آمیلوم
دوشنبه , مرداد ۱۳ ۱۳۹۹
خانه / دسته‌بندی نشده / عرضه نشاسته و اثر آن بر زنان

عرضه نشاسته و اثر آن بر زنان

اهمیت و تاثیر نشاسته آسیب دیده در نان تا چه حد است؟ و نشاسته در چه صورت آسیب می بیند و ای آسیب شامل کدام بخش از نشاسته می شود؟
از انجایی که آر گندم برای پخت نان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و بخش اصلی ترکیب دانه گندم را نشاسته تشکیل می دهدکه مقدار آن حدود ۶۸ در صد است و آرد گندم نیز حدود ۸۰ درصد نشاسته دارد، که اغلب در فرآیند آسیاب کردن گندم درصدی از آن سیب می بیند. نشاسته آسیب دیده تاثیر بسیار مهمی بر خواص نانوایی و کیفیت ژئولوژیکی آرد نان دارد تا حدی نشاسته سالم به میزان ۳۰ درصد وزن خود آب جذب می کند و این در حالی است که نشاسته آسیب دیده ۳۰۰ درصد وزن خود و گاه بیشتر آب جذب می کند در نتیجه ویسکوزیته خمیر کم شده و تاثیر منفی بر ثبات خمیر و شکل پذیری آن داشته و رنگ خمیر را تیره می کند. البته آسیب دیدگی نشاسته به میزان محدودی مفید است و باعث فعالیت آلفاآمیلاز می شود که این امر باعث ایجاد قندهای ساده می شودکه برای شروع فرآیند تخمیر وجود آنها الزامیست. چنانچه میزان نشاسته اسیب دیده در نان کمتر از حد لازم باشد مقدار قندهای ساده ای که تولید می کند کم و در نتیجه بافت نان سنگین و کم حجم شده و مغز نان به خوبی پخته نمی شود. نشاسته آسیب دیده در روشها مختلف پخت نان نقش های مختلفی دارد مثلا برای روش های سریع پخت نان که پهن کردن خمیر به روش مکانیکی انجام می شود نشاسته آسیب دیده نقش چندانی در تخمیر نان ندارد و این در حالیست که در روش های سنتی پخت نان که زمان زیادی برای تخمیر لازم است نقش مهم و قابل توجهی دارد. استاندارد استفاده از نشاسته آسیب دیده در آردهای تولید شده در ایالات متحده چیزی حدود ۵٫۴ تا۸ درصد است و معمولا نشاسته گندم های سخت نسبت به نشاسته گندم ها نرم بیشتر آسیب می بینند. و علت آن است که گندم سخت میزان پروتئین بیشتری دارند که باعث سختی آنها شده و احتمال آسیب را در آنها افزایش می دهد.

عوامل موثر در آسیب دیدگی نشاسته

  • نوع و رقم گندمی که برای آسیاب استفاده می شود.
  • سطح غلطک آسیاب
  • کاهش بازدهی و راندمان آسیاب
  • سرعت غلطک آسیاب
  • یکسان نبودن اختلاف سطح بین غلطک ها
  • یکنواخت بودن ورودی بار روی غلطک ها
  • دمای سطح غلطک ها

با موارد گفته شده در مورد تاثیرات مثبت و منفی نشاسته های آسیب دیده معلوم شد که تاچه حد آسیب نشاسته می تواند بر سلامت و خواص آرد نان و نیز بر کیفیت نهایی نان موثر باشد و اینکه تاثیرات منفی نشاسته آسیب دیده می تواند با کمی دقت و نظارت به موقع به یک اثر مثبت تبدیل شده و به بهبود کیفیت آرد و نان کمک کند.

منبع: بازار غلات ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120164851
شماره ثابت: 95111558-021
شماره فکس: 89787131-021

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش نشاسته ارزان قیمت باکیفیت

نشاسته را تا چه حد می شناسید و برای چه مصارفی آن را مورد استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید