نشاسته آمیلوم
چهارشنبه , مرداد ۸ ۱۳۹۹
خانه / نشاسته رتروگراد / تولید و کاربرد نشاسته رتروگراد

تولید و کاربرد نشاسته رتروگراد

نشاسته چیست و انواع آن براساس ویژگی هایی که دارند کدامند؟ نشاسته رتروگراد چیست؟ آیا با آن آشنایی دارید؟ از ویژگی ها و موارد کاربرد نشاسته رتروگراد چه می دانید؟
نشاسته از انواع پلی ساکاریدی است که متشکل از واحدهای گلوکزی می باشد و ساختار آن از گرانول هایی با اندازه ۵ تا ۳۰ میکرومتری و ساخته شده از آمیلوز و آمیلوپکتین است. پلیمر طبیعی در صنعت به دلیلی ویژگی های فراوانی، قیمت ارزان، تخریب پذیری و تجدید پذیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نیز این امکان را دارد که از منابع مختلفی تولید و تامین شود. که این منابع بسیار توجهات بسیاری را نیز به خود جلب می کند چرا که می توان از این قابلیت حداکثر استفاده را نمود از دیگر دلائل اهمیت نشاسته اینست که در مواد غذایی مانند غلات به وفور یافت می شود.
انواع نشاسته با توجه به نوع آن شامل:

  • نشاسته با هضم آرام
  • نشاسته با هضم سریع
  • نشاسته مقاوم به هضم

دسته بندی می شوند. که غذاهای حاوی نشاسته با هضم پایین و مقاوم به هضم اندیس گلایسمی کمتری دارند و بنابراین غذای سالم تری به شمار می روند.که نشاسته رتروگراد جز نشاسته های مقاوم به هضم می باشد و تعریف آن به شرح زیر است

تعریف نشاسته رتروگراد

رتروگراد یک نوع نشاسته اصلاح شده مقاوم به هضم است که منبع تولیذ تجاری آن از واریته های تجاری ذرت می باشد که روشهای مختلفی نیز برای تولید آن وجود داردکه عبارتند از:

  • کاربرد روشهای شیمیایی و ارتباط متقابل
  • روش شاخه زدایی و آنزیمی

از دلائل استفاده از نشاسته رتروگراد و دیگر انواع نشاسته های اصلاح شده اینست که این نشاسته ها خواصی را از خود نشان می دهند که نشاسته های معمولی چنین خواصی را ندارند. نشاسته رتروگراد نسبت به نشاسته خام کمتر حل پذیر است.
نشاسته رتروگراد در گروه نشاسته مقاوم قرار می گیرد و کاربرد بیشتری نسبت به دیگر انواع دارد. که علت آن پایداری حرارتی آن می باشد و به دلیل اندیس گلایسمی که دارد در غذای بیماران دیابتی نیز کاربرد دارد و در تولید غذاهای پروبیوتیک نیز از این نوع نشاسته استفاده می شود.
منبع: بازار غلات ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120164851
شماره ثابت: 95111558-021
شماره فکس: 89787131-021

مطلب پیشنهادی

تولید بهترین نشاسته رتروگراد

تولید بهترین نشاسته رتروگراد

آیا به دنبال انواع نشاسته های پر کاربرد در صنایع مختلف هستید؟ آیا با کاربردهای …

دیدگاهتان را بنویسید